Klimatyzacja: 8 powodów, dla których warto ją zainstalować

Klimatyzacja: 8 powodów, dla których warto ją zainstalować

Klimatyzacja jest niezbędnym urządzeniem dla wielu domów i biur, ale ciągle istnieją błędne przekonania na jej temat. Choć obecnie z powodu łatwości dostępności do klimatyzacji, coraz częściej dostarczane są informacje o właściwościach, funkcjonalności, odsetek błędnych przekonań o klimatyzacji zmniejsza się.

8 powodów, dla których warto zainstalować klimatyzację w swoim domu lub biurze.

 1. Klimatyzacja jest koniecznością dla przedsiębiorstw i domów, aby zapewnić komfort w miesiącach letnich.
 2. Instalacja klimatyzacji pomoże Państwu zaoszczędzić pieniądze na zużyciu energii i uniknąć kosztownych projektów budowlanych
 3. W większości przypadków instalacja systemu grzewczego jest bardziej kosztowna niż zakup wydajnego i efektywnego klimatyzatora (ogrzewanie zimą kosztuje dwa razy więcej).
 4. Może obniżyć Państwa ryzyko wystąpienia problemów sercowo-naczyniowych poprzez obniżenie poziomu stresu fizycznego
 5. Powietrze w domach z AC jest czystsze, ponieważ filtruje kurz, pyłki, dym papierosowy i inne substancje, które są uważane za toksyczne. Jest ono również lepsze dla osób cierpiących na alergie, ponieważ redukuje ilość roztoczy, które są obecne w powietrzu.
 6. Klimatyzacja może obniżyć proces starzenia się Państwa skóry, utrzymując ją w stanie nawilżenia i zapobiegając powstawaniu zmarszczek
 7. Zmniejszyć ryzyko udaru cieplnego, który jest stanem zagrażającym życiu, spowodowanym przez zbyt dużą ekspozycję na ekstremalne temperatury
 8. Co najważniejsze: Klimatyzacja sprawi, że będą Państwo szczęśliwi!

Zobacz: klima warszawa

Zalety klimatyzacji

 • Może zaoszczędzić do 30% na rachunkach za prąd.
 • Zmniejsza poziom wilgotności w pomieszczeniach, co pomaga zapobiegać suchości skóry i chorobom układu oddechowego.
 • Zapobiega bólowi głowy spowodowanemu wysoką różnicą temperatur na zewnątrz i wewnątrz (różnica temperatur) -Zmniejsza problemy z kondensacją pary wodnej na meblach, ścian i okien spowodowanych wilgotnością powietrza w Państwa pomieszczeniach.
 • Zmniejsza elektryczność statyczną (tzn. zmniejsza ryzyko porażenia prądem) -Zmniejsza ilość kurzu na meblach, podłogach i dywanach z powodu zanieczyszczeń zewnętrznych, które dostają się do Państwa domu lub biura.
 • Utrzymuje Państwa w komforcie bez konieczności podkręcania termostatu.
 • Pomaga zapobiegać chorobom w miesiącach zimowych, kiedy zimne wirusy są obecne na zewnątrz.
 • Redukuje hałas z zewnątrz i wewnątrz domu lub biura, który dla niektórych osób może być stresujący. Pozwala zamknąć okna w celu ochłodzenia mieszkania.
 • Utrzymuje Państwa w chłodzie w gorącym klimacie.
 • Pomaga utrzymać dobry wygląd Państwa mebli poprzez zapobieganie osadzaniu się kurzu spowodowanego wysoką wilgotnością powietrza. Kurz powstaje często, gdy używamy wykładziny dywanowej na podłodze, ponieważ zatrzymuje ona wilgoć pod swoją powierzchnią, która z czasem przedostaje się do powietrza. To wilgotne środowisko pozwala na łatwiejszy rozwój bakterii, więc jeżeli dywany wykonane są z włókien naturalnych, wymagają regularnego odkurzania, aby zminimalizować alergie i astmę wywołane złą jakością powietrza w pomieszczeniach. Jeśli dywany wykonane są z włókien syntetycznych, nie powinny być odkurzane zbyt często, ponieważ spowoduje to ich szybsze zużycie.
 • Zmniejsza wpływ pyłków w Państwa domu lub biurze (pyłki)
 • Pomaga Państwu lepiej spać poprzez zmniejszenie wahań temperatury podczas gorących letnich nocy
 • Zapewnia ulgę od stresu cieplnego dla osób chorych lub starszych.
 • Utrzymuje Państwa w chłodzie latem poprzez obniżenie temperatury ciała, redukuje pocenie się
 • Redukuje odblaski na ekranach i meblach. Może to pomóc przy zmęczeniu oczu, bólach głowy lub innych problemach ze wzrokiem spowodowanych długotrwałą ekspozycją na jasne światło z ekranów komputerowych.
 • Pozwala na kontrolowanie poziomu wilgotności w różnych częściach Państwa domu lub biura w różnych okresach, jest to szczególnie pomocne dla osób cierpiących na alergie.
 • Klimatyzacja może poprawić produktywność poprzez zmniejszenie zmęczenia spowodowanego stresem cieplnym

Jest to tylko kilka z zalet posiadania dobrej klimatyzacji. W wysokich budynkach klimatyzacja jest standardem i wraz z termostatem jest podstawą ochładzania i ocieplania mieszkań na wyższych piętrach.

Zobacz: klimatyzacja Warszawa.

Czy klimatyzacja jest szkodliwa dla zdrowia?

Klimatyzacja nie jest szkodliwa dla Państwa zdrowia, jeżeli jest prawidłowo zainstalowana. Jeżeli w pobliżu miejsca, w którym siedzą ludzie, jest nieszczelne okno, to mogą oni zachorować, ponieważ oznacza to, że ktoś inny może wnieść do pomieszczenia swoje zarazki. Jednak tak długo, jak wszystkie okna pozostają zamknięte podczas chłodzenia i ogrzewania, a ściany w łazienkach lub kuchniach są szczelnie zabezpieczone przed wilgocią – wtedy powinno być w porządku. Poza tym, klimatyzator podczas pracy wydziela tylko parę wodną, dotyczy to również kondensacji, która może się tworzyć na rurach i systemach wentylacyjnych w domu

Dlaczego wysokie budynki mają klimatyzatory?

W wysokich biurowcach i wieżowcach mieszkalnych częściej stosuje się ogrzewanie elektryczne niż piec, ponieważ wymagają one mniej miejsca. Również łatwiej jest zainstalować centralne urządzenia chłodzące zamiast indywidualnych chłodziarek pokojowych z tego samego powodu: wymaga to mniej miejsca. Poza tym niektórzy uważają, że używanie elektryczności zamiast gazu ziemnego pomaga zmniejszyć emisję dwutlenku węgla z elektrowni.

Liczy się nie tylko wysokość budynku, ale również to, jak dobrze jest on izolowany. Im wyższy i bardziej odizolowany jest Państwa dom lub biuro od drzew, wysokich budynków lub innych konstrukcji – tym mniejsze są szanse na naturalne ochłodzenie w lecie.

W transporcie klimatyzacji pomoże również firma przeprowadzowa warszawa

Czy klimatyzacja nagrzewa pomieszczenie?

Klimatyzatory nie powinny ogrzewać pomieszczeń, ponieważ oprócz ciepła usuwają również wilgoć, która sprawia, że w pomieszczeniach jest cieplej. W rzeczywistości klimatyzator może pomóc w tym, aby w gorących pomieszczeniach, takich jak łazienka, kuchnia czy pralnia, nie dochodziło do skraplania się pary wodnej

Czy klimatyzacja działa, gdy nie ma prądu?

To zależy od typu: niektóre urządzenia zasilane są gazem, inne są zaprojektowane do samodzielnego zasilania. Jednak nawet klimatyzacja zasilana bateriami oszczędza energię, ponieważ jest zaprojektowana w taki sposób, że podczas pracy bez zewnętrznego źródła zasilania redukuje poziom wilgotności, co pomaga zapobiec problemom z kondensacją w rurach przez cały czas (również podczas przerwy w dostawie prądu).

Porady