Kilka wskazówek jak znaleźć inspirację dla nowego biznesu: Na co zwrócić uwagę inwestując w nowy biznes

Kilka wskazówek jak znaleźć inspirację dla nowego biznesu: Na co zwrócić uwagę inwestując w nowy biznes


Szukamy inspiracji do rozpoczęcia nowego biznesu, ale nie wiemy, gdzie szukać. Cóż, mamy kilka wskazówek, które pomogą Ci znaleźć idealną okazję!

Po pierwsze: Inwestuj w szybko rozwijające się startupy: Jeśli chcesz zainwestować w firmę o ugruntowanej pozycji, najlepiej postawić na jedną z firm z listy Fortune 500. Ale jeśli chcesz czegoś bardziej ekscytującego i ryzykownego (ale potencjalnie zyskownego), czas zainwestować w startupy o wysokim wzroście. Możesz znaleźć kilka świetnych z nich czytając lokalne gazety lub śledząc konta w mediach społecznościowych przedsiębiorców, którzy rozpoczynają swoją pierwszą działalność. Zwracaj również uwagę na strony takie jak Kickstarter i AngelList – te platformy dają aspirującym przedsiębiorcom szansę na zaprezentowanie ich pomysły i plany rozwoju.

Dwa: Czytaj o przedsiębiorcach, którzy odnieśli sukces: Jeśli chcesz być trochę bardziej praktyczny, przeczytaj kilka książek lub artykułów napisanych przez znanych przedsiębiorców, którzy odnieśli sukces w swoich branżach. Na przykład, jeśli szukasz inspiracji związanych z przemysłem spożywczym, przeczytaj o tym, co sprawiło, że Chipotle stało się jedną z najpopularniejszych sieci fast-foodów w Ameryce – a następnie spróbuj powtórzyć ten sukces we własnej restauracji!

Trzy: Porozmawiaj z mentorami/doradcami: Mentorzy mogą pomóc zapewnić wgląd oparty na doświadczeniu, a nie na zewnętrznych badaniach. Mogą nawet zaoferować porady dostosowane specjalnie do Twojego pomysłu na biznes. Upewnij się jednak, że nie są oni zbyt blisko związani z konkurencją, gdyż może to prowadzić do udzielania przez nich stronniczych porad

Cztery: Przeczytaj studia przypadków: Studia przypadków mogą również pomóc w inspirowaniu Cię, zwłaszcza jeśli są związane z tą samą branżą, co Twój pomysł. Na przykład, jeśli Twój biznes to kwiaciarnia internetowa i szukasz inspiracji, przeczytaj o tym, jak Flower Delivery Singapore rozpoczął swoją firmę z niewielkim kapitałem, ale udało mu się stać bardzo udanym liderem w swojej dziedzinie!

Pięć: Znajdź słabe strony konkurentów: Jeśli istnieje inna firma, która poniosła porażkę lub nie osiągnęła wyników w jakiś sposób (np. zamknęła się), zbadaj, dlaczego tak się stało – jakie błędy zostały popełnione? To da Ci kluczowy wgląd w to, gdzie Twoja konkurencja może być podatna na zagrożenia i pozwoli Ci odpowiednio zaplanować przyszłość

Sześć: Porozmawiaj z potencjalnymi klientami/członkami docelowej grupy odbiorców : Chociaż wielu przedsiębiorców twierdzi, że „porażka nie wchodzi w grę”, zawsze dobrze jest przygotować się na najgorszy scenariusz. Jeśli Twój biznes się nie powiedzie, musisz wiedzieć dlaczego!

Po siódme: Rozpocznij projekt poboczny : Oprócz pracy nad swoim głównym pomysłem, rozpocznij mały i łatwy w zarządzaniu projekt poboczny, który może pomóc poprawić twoje umiejętności, jeśli rzeczy pójdą nie tak z głównym biznesem. W ten sposób zwiększysz swoje szanse na sukces w przyszłości. Osiem: Studiuj udane firmy w innych branżach: Chociaż może się to wydawać stratą czasu, gdy skupiamy się na założeniu własnej firmy, studiowanie większych firm z różnych branż może dostarczyć inspiracji – upewnij się tylko, że są one odpowiednie lub na tyle podobne, aby ich pomysły/sukcesy dobrze przeniosły się na to, co robisz.

Zobacz napiwek

Porady