Jak sprzedawać produkty lub usługi na Allegro?

Jak sprzedawać produkty lub usługi na Allegro?

W dobie koronawirusa wiele firm musi dywersyfikować swoje kanały dystrybucji produktów lub usług. Często oznacza to przenosiny do internetu. Co jednak zrobić, jeżeli wcale nie posiadamy strony internetowej firmy lub nie pojawia się ona wysoko w wynikach wyszukiwania? Gdzie i jak sprzedawać w internecie, żeby odnieść sukces?

Najlepiej treść aukcji przygotować sobie w osobnym pliku i tylko ją skopiować do szablonu aukcji Allegro. Trzeba wymyślić chodliwy tytuł aukcji, na który wielu potencjalnych klientów zwróci uwagę. Kolejnym wabikiem na klientów są profesjonalnie wykonane zdjęcia usługi lub towaru – najlepiej sprawdzają się fotografie na prostym, białym tle, bez cienia. Kluczową sprawą jest ustalenie ceny sprzedaży. Tu do wyboru mamy dwa formaty sprzedaży: „Kup teraz” i „licytacja”. Pierwsza forma oznacza zakupy za podaną cenę, druga natomiast oznacza, że wygrywa ten, kto zaoferuje najwyższą cenę – wtedy musi poczekać do końca aukcji i otrzymać maila, że jest zwycięzcą aukcji.

Dobrym rozwiązaniem wydają się tutaj być portale aukcyjne. Najpopularniejszym z nich jest znane od wielu lat w Polsce Allegro. Serwis ten pozwala na wystawianie aukcji – podzielony jest na kategorie, do których dana branża się kwalifikuje. Wystarczy znaleźć odpowiednią kategorię dla swojego produktu lub usługi, np. przeprowadzki Warszawa i można zaczynać.

Bardzo ważne jest pierwsze wrażenie – w aukcji klient powinien widzieć dane kontaktowe sprzedającego i godziny otwarcia jego sklepu internetowego. Ważne jest też wypełnienie działu „Reklamacje” czy posiadanie regulaminu sprzedaży i polityki zwrotów.

Elementem przyciągającym wielu konsumentów jest opcja Allegro Smart lub Allegro Smart z kurierem. Posiadający ją sprzedawcy mają większą szansę na sprzedaż, ponieważ w przypadku takich abonamentów kupujący może zaoszczędzić 100 % kosztów przesyłki. W Przypadku opcji Allegro Smart bezpłatna dostawa do paczkomatu Inpost jest już przy zakupach na kwotę 40 zł, natomiast opcja Allegro Smart z kurierem to darmowa dostawa kurierem przy kwocie od 80 zł (uprzednio od 100 zł) – obniżenia kwoty dokonano z powodu sytuacji związanej z koronawirusem.

O naszym sukcesie może także zdecydować szybkość wysyłki i dostawy. Dużym powodzeniem cieszą się aukcje z wysyłką w ciągu 24h od chwili złożenia zamówienia. Powodzenie logistyczne zależy także od oferty firm kurierskich, z którymi podpiszemy umowę. Relatywnie niska cena dostawy, np. do paczkomatów Inpost przyciąga wielu konsumentów. Warto rozeznać, które firmy kurierskie działają najsprawniej.

Biznes