Krok po kroku: Instalacja certyfikatu SSL w WordPressie bez wtyczki


Krok po kroku: Instalacja certyfikatu SSL w WordPressie bez wtyczki

W dzisiejszych czasach, gdy coraz więcej stron internetowych korzysta z szyfrowanego połączenia, instalacja certyfikatu SSL na stronie WordPress jest nieodzowna. Certyfikat SSL zapewnia bezpieczne i poufne przesyłanie danych między serwerem a użytkownikiem. Istnieje wiele wtyczek do WordPressa, które umożliwiają instalację certyfikatu SSL, jednak w tym artykule pokażemy, jak zainstalować certyfikat bez użycia dodatkowych wtyczek.

Krok 1: Wybór dostawcy certyfikatu SSL
Pierwszym krokiem jest wybranie dostawcy certyfikatu SSL. Istnieje wiele firm oferujących certyfikaty SSL, takich jak Let’s Encrypt, Cloudflare czy Comodo. Wybierz dostawcę, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Krok 2: Generowanie klucza prywatnego i certyfikatu CSR
Po wyborze dostawcy, konieczne jest wygenerowanie klucza prywatnego i certyfikatu CSR (Certificate Signing Request). Proces może różnić się w zależności od dostawcy, więc warto zapoznać się z ich dokumentacją. Klucz prywatny i CSR będą wykorzystywane do generowania i aktywacji certyfikatu SSL.

Krok 3: Instalacja certyfikatu SSL na serwerze
Po wygenerowaniu klucza prywatnego i CSR, należy zalogować się na serwer, na którym hostowana jest strona WordPress. W przypadku korzystania z popularnego panelu administracyjnego, takiego jak cPanel czy Plesk, wystarczy odnaleźć sekcję dotyczącą certyfikatów SSL i wybrać opcję „Zainstaluj certyfikat”.

Krok 4: Konfiguracja WordPressa
Po zainstalowaniu certyfikatu SSL na serwerze, konieczne jest dokonanie kilku zmian w ustawieniach WordPressa. Pierwszym krokiem jest zalogowanie się do panelu administracyjnego WordPressa. Następnie należy przejść do sekcji „Ustawienia” i wybrać „Ogólne”. Zmieniamy adres strony WordPress z HTTP na HTTPS. Ponadto, w pliku .htaccess należy dodać odpowiednie przekierowania, aby zapewnić, że strona będzie zawsze otwierana z wykorzystaniem protokołu HTTPS.

Podsumowanie
Instalacja certyfikatu SSL na stronie WordPress jest niezbędna dla zapewnienia bezpiecznego przesyłania danych. Choć dostępnych jest wiele wtyczek ułatwiających ten proces, można tego dokonać również bez ich udziału. Kluczowe jest wybranie odpowiedniego dostawcy certyfikatu SSL oraz dokonanie niezbędnych konfiguracji na serwerze i w ustawieniach WordPressa. Po wykonaniu tych czynności, strona będzie gotowa do bezpiecznej komunikacji z użytkownikami.

Tagi
stopka na stronie co powinna zawierac jak wplywa na seo strona internetowa za darmo jak ja zrobic i dlaczego to zly pomysl strona wizytowka dla firmy co to jest i jak ja zrobic strona www dla firmy transportowej jak ja zaprojektowac szablon sklep internetowy jaki wybrac sztuczna inteligencja generuje obrazy jak to wykorzystac tagi na stronie tanie pozycjonowanie stron na co uwazac tani game pass bez karty platniczej lub kredytowej jak aktywowac konto bez subskrypcji techniczne seo co to jest tiktok jak na nim sprzedawac i zarabiac tinder gold jak dziala aplikacja randkowa tlumaczenie slow kluczowych top 5 narzedzi seo ktore chcemy przetestowac w 2022 top 7 wtyczek seo do wordpressa top 9 narzedzi do marketing automation topical authority jak wykorzystac dla seo traffic bot w google analytics sprawdz jak go zablokowac tresci na strone glowna sklepu internetowego triki google wyszukiwanie tworzenie kampanii produktowej pla w google ads instrukcja krok po kroku typy dopasowan slow kluczowych tytuly artykulow jak je pisac przyklady wskazowki uslugi seo usuniecia google search console usuwanie linkow z google jak sie ich pozbyc webinar co to web stories czy warto windows 7 brak uprawnien administratora jak naprawic windows 11 z bledem w systemowym antywirusie jak go naprawic windows 365 co to jest jak dziala system w chmurze azure wlamanie na strone co robic wordpress plik xmlrpc php jak zablokowac wplyw emoji na seo wplyw social media na pozycjonowanie wycena pozycjonowania budzet seo wydarzenia marketingowe w 2022 na ktorych warto byc wykluczajace slowa kluczowe wyszukiwanie glosowe voice search seo wyszukiwanie obrazem w google grafika wyszukiwarka windows 10 jak naprawic yoast seo poradnik zaplecze seo tworzenie i budowa z czego sklada sie proces seo 10 najwazniejszych elementow zdjecia google z limitem danych sprawdz jak zwiekszyc przestrzen w chmurze google