Czym jest RTM (real time marketing) i jakie ma przykłady?

Czym jest RTM (real time marketing)?

Real Time Marketing (RTM) to strategia marketingowa oparta na wykorzystaniu momentu aktualnego, bieżących wydarzeń lub trendów społecznych jako sposobu na dotarcie do klientów. Działania RTM polegają na szybkiej reakcji na określone sytuacje, czasem nawet natychmiastowej. Głównym celem RTM jest przyciągnięcie uwagi i zaangażowanie odbiorców poprzez dostarczenie im treści, która jest aktualna, świeża i związana z ich bieżącymi zainteresowaniami.

Przykłady RTM

1. Oreo podczas Super Bowl
Podczas finału Super Bowl w 2013 roku, doszło do nagłej przerwy w transmisji telewizyjnej na skutek awarii prądu. Oreo, popularna marka ciastek, wykorzystała ten moment i w ciągu kilku minut opublikowała na Twitterze wiadomość: „You can still dunk in the dark” („Możesz nadal maczać w ciemności”). Była to szybka i trafna reakcja marki na wydarzenie, która spotkała się z dużym zainteresowaniem i pozytywnymi reakcjami internautów.

2. Skittles podczas pogrzebu dorosłego syna
W 2014 roku pewien młody człowiek, Aaron Purmort, zmarł po długiej walce z nowotworem. Jego rodzina zadecydowała, że na pogrzebie chcą przekazać, że Aaron kochał cukierki Skittles. W odpowiedzi na żądanie rodziny, firma Skittles opublikowała na swojej oficjalnej stronie internetowej krótki wpis o Aaronie. Była to żartobliwie przemyślana reakcja, która zdobyła szereg pozytywnych opinii i pokazała, że marka jest wrażliwa na potrzeby swoich klientów.

3. LEGO podczas Mars Rover Landing
W momencie lądowania łazika Mars Curiosity na Czerwonej Planecie, LEGO zaskoczyło swoich fanów specjalnym modelem łazika, który został opublikowany na ich oficjalnym koncie Twitterowym. Zainteresowanie tą inicjatywą było ogromne, a marka LEGO pokazała, że jest na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami kosmicznymi i potrafi szybko reagować na aktualne trendy.

4. KFC podczas braku kurczaków
W 2018 roku brytyjska sieć fast foodów KFC zmagała się z poważnym problemem braku kurczaków w wielu swoich restauracjach. W odpowiedzi na ten kryzys, KFC opublikowało pełnostronicową reklamę w brytyjskim dzienniku „Metro”. Strona reklamowa miała znaczenie symboliczne, ponieważ w całości była wypełniona niewypełnionymi literami, obrazującymi brak kurczaków. Była to wyjątkowo odważna i kreatywna reakcja marki na swoje problemy, która spotkała się z dużym zainteresowaniem i pozytywnymi opiniami klientów.

Podsumowanie

Real Time Marketing to strategia, która daje firmom możliwość szybkiego reagowania na aktualne wydarzenia i trendy społeczne. Szybka reakcja na bieżące sytuacje może przyciągnąć uwagę i zaangażować odbiorców. Przykłady takich działań pokazują, że RTM może być skutecznym narzędziem do budowania pozytywnego wizerunku marki i zwiększania zaangażowania klientów. W era mediów społecznościowych, gdzie informacje rozprzestrzeniają się w szybkim tempie, RTM stał się nieodłącznym elementem strategii marketingowych.

Tagi
stopka na stronie co powinna zawierac jak wplywa na seo strona internetowa za darmo jak ja zrobic i dlaczego to zly pomysl strona wizytowka dla firmy co to jest i jak ja zrobic strona www dla firmy transportowej jak ja zaprojektowac szablon sklep internetowy jaki wybrac sztuczna inteligencja generuje obrazy jak to wykorzystac tagi na stronie tanie pozycjonowanie stron na co uwazac tani game pass bez karty platniczej lub kredytowej jak aktywowac konto bez subskrypcji techniczne seo co to jest tiktok jak na nim sprzedawac i zarabiac tinder gold jak dziala aplikacja randkowa tlumaczenie slow kluczowych top 5 narzedzi seo ktore chcemy przetestowac w 2022 top 7 wtyczek seo do wordpressa top 9 narzedzi do marketing automation topical authority jak wykorzystac dla seo traffic bot w google analytics sprawdz jak go zablokowac tresci na strone glowna sklepu internetowego triki google wyszukiwanie tworzenie kampanii produktowej pla w google ads instrukcja krok po kroku typy dopasowan slow kluczowych tytuly artykulow jak je pisac przyklady wskazowki uslugi seo usuniecia google search console usuwanie linkow z google jak sie ich pozbyc webinar co to web stories czy warto windows 7 brak uprawnien administratora jak naprawic windows 11 z bledem w systemowym antywirusie jak go naprawic windows 365 co to jest jak dziala system w chmurze azure wlamanie na strone co robic wordpress plik xmlrpc php jak zablokowac wplyw emoji na seo wplyw social media na pozycjonowanie wycena pozycjonowania budzet seo wydarzenia marketingowe w 2022 na ktorych warto byc wykluczajace slowa kluczowe wyszukiwanie glosowe voice search seo wyszukiwanie obrazem w google grafika wyszukiwarka windows 10 jak naprawic yoast seo poradnik zaplecze seo tworzenie i budowa z czego sklada sie proces seo 10 najwazniejszych elementow zdjecia google z limitem danych sprawdz jak zwiekszyc przestrzen w chmurze google