Czy Windows 11 będzie dostępny za darmo? Sprawdź informacje i plany Microsoftu


Czy Windows 11 będzie dostępny za darmo? Sprawdź informacje i plany Microsoftu

Windows 11 to jedno z najbardziej oczekiwanych wydań systemu operacyjnego Microsoftu. Wiele osób już teraz zastanawia się, czy będą musieli zapłacić za aktualizację do tej najnowszej wersji. Dobra wiadomość jest taka, że Microsoft zapowiedział udostępnienie Windows 11 za darmo dla wielu użytkowników Windowsa 10. Jednak, jak zawsze, diabeł tkwi w szczegółach.

1. Plany Microsoftu
===================
W ramach swojego programu Windows as a Service, Microsoft planuje udostępnienie Windowsa 11 bezpłatnie dla obecnych użytkowników Windowsa 10 z licencją Home i Pro. Oznacza to, że jeśli posiadasz legalną kopię Windowsa 10 i spełniasz minimalne wymagania sprzętowe, będziesz mógł dokonać darmowej aktualizacji do Windowsa 11.

2. Minimalne wymagania sprzętowe
===============================
Niezbędnym warunkiem skorzystania z darmowej aktualizacji do Windowsa 11 jest spełnienie określonych minimalnych wymagań sprzętowych. Aktualizacja będzie dostępna tylko dla komputerów, które posiadają procesor 64-bitowy, 4GB pamięci RAM, 64GB przestrzeni na dysku oraz kartę graficzną kompatybilną z DirectX 12 lub nowszą wersją. Jeśli Twój sprzęt nie spełnia tych wymagań, niestety nie będziesz miał możliwości zaktualizowania do Windowsa 11.

3. Wyjątki od darmowej aktualizacji
===================================
Chociaż większość użytkowników Windowsa 10 będzie miała możliwość darmowej aktualizacji do Windowsa 11, istnieją pewne wyjątki. Na przykład, jeśli używasz wersji Enterprise lub Education Windowsa 10, nie otrzymasz darmowej aktualizacji. Również starsze wersje Windowsa, takie jak Windows 7 lub Windows 8.1, nie kwalifikują się do darmowej aktualizacji.

4. Jak uzyskać darmową aktualizację
===============================
Jeśli spełniasz wszystkie wymagania i chciałbyś skorzystać z darmowej aktualizacji do Windowsa 11, nie musisz się martwić. Microsoft udostępni specjalną aplikację, którą będziesz mógł pobrać i zainstalować na swoim komputerze. Ta aplikacja przeprowadzi skan Twojego sprzętu i poinformuje Cię, czy Twój komputer jest kompatybilny z Windows 11. Jeśli tak, będziesz mógł bezproblemowo dokonać aktualizacji. Jeśli nie, będziesz musiał pozostać przy obecnej wersji Windowsa.

Podsumowując, Windows 11 będzie dostępny za darmo dla większości użytkowników Windowsa 10. Jeśli spełniasz minimalne wymagania sprzętowe, będziesz mógł skorzystać z darmowej aktualizacji. Jednak użytkownicy Enterprise, Education, Windowsa 7 i 8.1 nie kwalifikują się do tej darmowej aktualizacji. Bądź na bieżąco z informacjami od Microsoftu, aby dowiedzieć się więcej szczegółów na temat daty premiery i sposobu uzyskania Windowsa 11.

Tagi
stopka na stronie co powinna zawierac jak wplywa na seo strona internetowa za darmo jak ja zrobic i dlaczego to zly pomysl strona wizytowka dla firmy co to jest i jak ja zrobic strona www dla firmy transportowej jak ja zaprojektowac szablon sklep internetowy jaki wybrac sztuczna inteligencja generuje obrazy jak to wykorzystac tagi na stronie tanie pozycjonowanie stron na co uwazac tani game pass bez karty platniczej lub kredytowej jak aktywowac konto bez subskrypcji techniczne seo co to jest tiktok jak na nim sprzedawac i zarabiac tinder gold jak dziala aplikacja randkowa tlumaczenie slow kluczowych top 5 narzedzi seo ktore chcemy przetestowac w 2022 top 7 wtyczek seo do wordpressa top 9 narzedzi do marketing automation topical authority jak wykorzystac dla seo traffic bot w google analytics sprawdz jak go zablokowac tresci na strone glowna sklepu internetowego triki google wyszukiwanie tworzenie kampanii produktowej pla w google ads instrukcja krok po kroku typy dopasowan slow kluczowych tytuly artykulow jak je pisac przyklady wskazowki uslugi seo usuniecia google search console usuwanie linkow z google jak sie ich pozbyc webinar co to web stories czy warto windows 7 brak uprawnien administratora jak naprawic windows 11 z bledem w systemowym antywirusie jak go naprawic windows 365 co to jest jak dziala system w chmurze azure wlamanie na strone co robic wordpress plik xmlrpc php jak zablokowac wplyw emoji na seo wplyw social media na pozycjonowanie wycena pozycjonowania budzet seo wydarzenia marketingowe w 2022 na ktorych warto byc wykluczajace slowa kluczowe wyszukiwanie glosowe voice search seo wyszukiwanie obrazem w google grafika wyszukiwarka windows 10 jak naprawic yoast seo poradnik zaplecze seo tworzenie i budowa z czego sklada sie proces seo 10 najwazniejszych elementow zdjecia google z limitem danych sprawdz jak zwiekszyc przestrzen w chmurze google