Jak przenieść stronę WordPress na nowy hosting krok po kroku


Jak przenieść stronę WordPress na nowy hosting krok po kroku

WordPress jest jednym z najpopularniejszych systemów zarządzania treścią (CMS) na świecie. Często zdarza się, że użytkownicy WordPressa decydują się na zmianę dostawcy hostingu. Przenoszenie strony WordPress na nowy hosting może wydawać się skomplikowane, ale w rzeczywistości jest to zadanie, które można łatwo zrealizować, korzystając z kilku prostych kroków. W tym artykule przedstawimy Ci, jak przenieść stronę WordPress na nowy hosting krok po kroku.

Krok 1: Zrób kopię zapasową swojej strony WordPress

Przed przystąpieniem do przenoszenia strony WordPress na nowy hosting, ważne jest, aby zrobić kopię zapasową swojej obecnej witryny. Kopia zapasowa jest niezbędna, ponieważ w przypadku jakichkolwiek problemów podczas migracji będziesz mieć kopię strony, którą można przywrócić. Istnieje wiele wtyczek wordpressowych, takich jak UpdraftPlus czy BackWPup, które umożliwiają wygodne tworzenie kopii zapasowych. Upewnij się, że zapisujesz kopię na zewnętrznym nośniku, takim jak dysk Google Drive lub Dropbox.

Krok 2: Przełóż pliki WordPress na nowy hosting

Po utworzeniu kopii zapasowej, przyszła pora na przeniesienie plików WordPressa na nowy hosting. Możesz to zrobić na kilka sposobów. Jednym z nich jest ręczne przesłanie plików przez FTP. Połącz się z aktualnym hostingiem za pomocą klienta FTP, takiego jak FileZilla, i skopiuj wszystkie pliki z folderu, w którym znajduje się twoja instalacja WordPress. Następnie, połącz się z nowym hostingiem i wklej skopiowane pliki do odpowiedniego folderu.

Alternatywnie, większość dostawców hostingu oferuje narzędzia do automatycznego przenoszenia witryn WordPress. Możesz skorzystać z narzędzia migracji dostępnego w panelu administracyjnym swojego nowego hostingu. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami, aby przetransferować swoje pliki.

Krok 3: Przenieś bazę danych

Przeniesienie bazy danych WordPressa to kolejny krok konieczny do przeprowadzenia migracji. W panelu administracyjnym swojego starego hostingu zazwyczaj znajdziesz opcję eksportu bazy danych. Wybierz swoją bazę danych i wybierz opcję eksportu, aby pobrać plik SQL.

Następnie przejdź do panelu administracyjnego nowego hostingu i zaimportuj pobrany plik SQL. Zazwyczaj możesz to zrobić przy użyciu narzędzia do zarządzania bazą danych, takiego jak phpMyAdmin.

Po zaimportowaniu bazy danych, upewnij się, że aktualizujesz informacje o połączeniu z bazą danych w pliku konfiguracyjnym WordPressa (wp-config.php). Edytuj plik wp-config.php, aby odzwierciedlić nowe dane bazy danych, takie jak nazwa bazy danych, nazwa użytkownika i hasło.

Krok 4: Zmień adresy URL

Ostatnim krokiem w przenoszeniu strony WordPress na nowy hosting jest zmiana adresów URL. Musisz zaktualizować dane adresu URL w swojej bazie danych, aby odzwierciedlić nowe miejsce hostingu.

Możesz to zrobić ręcznie, logując się do phpMyAdmin i edytując wartość wp_options „siteurl” i „home” w tabeli wp_options. Alternatywnie, możesz skorzystać z jednej z wielu dostępnych wtyczek WordPress, takich jak „Velvet Blues Update URLs”, która automatycznie zaktualizuje adresy URL w bazie danych.

Podsumowanie

Przenoszenie strony WordPress na nowy hosting może sprawiać początkowo nieco stresu, ale korzystając z powyższych kroków, możesz to zrealizować bez większych problemów. Warto pamiętać, że przed rozpoczęciem migracji zawsze należy wykonać kopię zapasową, ponieważ zapobiegnie to utracie danych w przypadku jakichkolwiek problemów. Pamiętaj również o dostępie do panelu administracyjnego zarówno do starego, jak i nowego hostingu, aby móc przeprowadzić migrację skutecznie.

Tagi
stopka na stronie co powinna zawierac jak wplywa na seo strona internetowa za darmo jak ja zrobic i dlaczego to zly pomysl strona wizytowka dla firmy co to jest i jak ja zrobic strona www dla firmy transportowej jak ja zaprojektowac szablon sklep internetowy jaki wybrac sztuczna inteligencja generuje obrazy jak to wykorzystac tagi na stronie tanie pozycjonowanie stron na co uwazac tani game pass bez karty platniczej lub kredytowej jak aktywowac konto bez subskrypcji techniczne seo co to jest tiktok jak na nim sprzedawac i zarabiac tinder gold jak dziala aplikacja randkowa tlumaczenie slow kluczowych top 5 narzedzi seo ktore chcemy przetestowac w 2022 top 7 wtyczek seo do wordpressa top 9 narzedzi do marketing automation topical authority jak wykorzystac dla seo traffic bot w google analytics sprawdz jak go zablokowac tresci na strone glowna sklepu internetowego triki google wyszukiwanie tworzenie kampanii produktowej pla w google ads instrukcja krok po kroku typy dopasowan slow kluczowych tytuly artykulow jak je pisac przyklady wskazowki uslugi seo usuniecia google search console usuwanie linkow z google jak sie ich pozbyc webinar co to web stories czy warto windows 7 brak uprawnien administratora jak naprawic windows 11 z bledem w systemowym antywirusie jak go naprawic windows 365 co to jest jak dziala system w chmurze azure wlamanie na strone co robic wordpress plik xmlrpc php jak zablokowac wplyw emoji na seo wplyw social media na pozycjonowanie wycena pozycjonowania budzet seo wydarzenia marketingowe w 2022 na ktorych warto byc wykluczajace slowa kluczowe wyszukiwanie glosowe voice search seo wyszukiwanie obrazem w google grafika wyszukiwarka windows 10 jak naprawic yoast seo poradnik zaplecze seo tworzenie i budowa z czego sklada sie proces seo 10 najwazniejszych elementow zdjecia google z limitem danych sprawdz jak zwiekszyc przestrzen w chmurze google