Koniec wsparcia dla Microsoft Office 2013 – jakie alternatywy warto rozważyć?


Koniec wsparcia dla Microsoft Office 2013 – jakie alternatywy warto rozważyć?

Microsoft Office 2013 to jedno z najpopularniejszych pakietów biurowych na świecie. Od momentu premiery w 2013 roku zdążył zyskać ogromne grono użytkowników. Jednakże, jak każde oprogramowanie, również i Office 2013 doczekał się swojej daty końca wsparcia. Zapewniało ono użytkownikom otrzymywanie aktualizacji bezpieczeństwa oraz dostępu do pomocy technicznej w przypadku problemów. Teraz, po osiemnastu latach od premiery, nadszedł czas, aby rozważyć alternatywy. W tym artykule przedstawimy kilka propozycji, które warto rozważyć po zakończeniu wsparcia dla Microsoft Office 2013.

1. Microsoft Office 365
To naturalna kolej rzeczy – aktualizacja do najnowszej wersji pakietu Microsoft Office. Office 365 to usługa abonamentowa, która zapewnia dostęp do najnowszych wersji programów biurowych Microsoftu. Co ważne, użytkownicy korzystający z Office 365 otrzymują regularne aktualizacje oprogramowania oraz wsparcie techniczne. Dodatkowo, Office 365 umożliwia przechowywanie plików w chmurze OneDrive, co pozwala na łatwy dostęp do dokumentów z różnych urządzeń.

2. LibreOffice
Jeśli nie chcesz korzystać z usług Microsoftu, warto rozważyć LibreOffice. Jest to darmowy i otwarty pakiet biurowy, który oferuje wiele funkcji zbliżonych do tych dostępnych w Microsoft Office. LibreOffice zawiera edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny, program do tworzenia prezentacji oraz narzędzia do edycji i tworzenia baz danych. Co więcej, LibreOffice obsługuje wiele formatów plików, w tym te stworzone w programach Microsoft Office.

3. Google Docs
Jeśli Twoja praca wymaga głównie edycji i tworzenia dokumentów tekstowych, Google Docs może być świetną alternatywą. Jest to darmowy pakiet biurowy online oferowany przez Google. Główną zaletą Google Docs jest możliwość współpracy nad dokumentami w czasie rzeczywistym, dodawania komentarzy oraz udostępniania i edycji plików z różnych urządzeń. Jest to również dobre rozwiązanie dla osób, które w większości korzystają z interfejsu internetowego.

4. WPS Office
Inną alternatywą warta rozważenia jest WPS Office. Ten pakiet biurowy oferuje wiele funkcji zbliżonych do tych dostępnych w Microsoft Office, a jednocześnie jest darmowy. WPS Office zawiera edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny oraz program do tworzenia prezentacji. Interfejs jest zbliżony do tego znanego z Office 2013, co pozwoli na łatwą adaptację dla dotychczasowych użytkowników. WPS Office obsługuje wiele formatów plików, w tym te związane z Microsoft Office.

Podsumowanie
Zakończenie wsparcia dla Microsoft Office 2013 to nie musi być tragedia. Istnieje wiele alternatyw, które mogą stanowić równie dobre rozwiązanie dla Twoich potrzeb biurowych. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na aktualizację do nowej wersji Office, przejście na darmowy LibreOffice, Google Docs czy WPS Office, ważne jest, aby wybrać pakiet biurowy, który najlepiej odpowiada Twoim wymaganiom. Niezależnie od wyboru, pamiętaj o regularnych aktualizacjach oprogramowania, aby zapewnić sobie jak najwyższy poziom bezpieczeństwa i funkcjonalności.

Tagi
stopka na stronie co powinna zawierac jak wplywa na seo strona internetowa za darmo jak ja zrobic i dlaczego to zly pomysl strona wizytowka dla firmy co to jest i jak ja zrobic strona www dla firmy transportowej jak ja zaprojektowac szablon sklep internetowy jaki wybrac sztuczna inteligencja generuje obrazy jak to wykorzystac tagi na stronie tanie pozycjonowanie stron na co uwazac tani game pass bez karty platniczej lub kredytowej jak aktywowac konto bez subskrypcji techniczne seo co to jest tiktok jak na nim sprzedawac i zarabiac tinder gold jak dziala aplikacja randkowa tlumaczenie slow kluczowych top 5 narzedzi seo ktore chcemy przetestowac w 2022 top 7 wtyczek seo do wordpressa top 9 narzedzi do marketing automation topical authority jak wykorzystac dla seo traffic bot w google analytics sprawdz jak go zablokowac tresci na strone glowna sklepu internetowego triki google wyszukiwanie tworzenie kampanii produktowej pla w google ads instrukcja krok po kroku typy dopasowan slow kluczowych tytuly artykulow jak je pisac przyklady wskazowki uslugi seo usuniecia google search console usuwanie linkow z google jak sie ich pozbyc webinar co to web stories czy warto windows 7 brak uprawnien administratora jak naprawic windows 11 z bledem w systemowym antywirusie jak go naprawic windows 365 co to jest jak dziala system w chmurze azure wlamanie na strone co robic wordpress plik xmlrpc php jak zablokowac wplyw emoji na seo wplyw social media na pozycjonowanie wycena pozycjonowania budzet seo wydarzenia marketingowe w 2022 na ktorych warto byc wykluczajace slowa kluczowe wyszukiwanie glosowe voice search seo wyszukiwanie obrazem w google grafika wyszukiwarka windows 10 jak naprawic yoast seo poradnik zaplecze seo tworzenie i budowa z czego sklada sie proces seo 10 najwazniejszych elementow zdjecia google z limitem danych sprawdz jak zwiekszyc przestrzen w chmurze google